PL logo EN
Formularz zgłoszeniowy
Szukaj |
17:00 - Kinoport / Argentyna, Argentyna reż. Carlos Saura 2015
ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk
 
WSTĘP WOLNY!
 
Carlos Saura, reżyser niezapomnianych arcydzieł "Flamenco, flamenco", „Nakarmić kruki” czy „Carmen”, zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki. Twórca staje z kamerą w miejscu, gdzie przecinają się szlaki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z popularną muzyką, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki.
 
W „Argentynie” pojawiają się najważniejsze zespoły i artyści tamtejszej sceny. Ich taniec, śpiew i debaty stają się dla twórcy fascynującym spektaklem. Bohaterowie poruszają się pośród luster, które pozwalają przyjrzeć się, jak dopracowane i przemyślane są ich ruchy. Tu nie ma przypadkowego gestu ani fałszywej nutki.
 
Wrażliwość reżysera pozwala mu wydobyć z argentyńskiej kultury jej esencję: żywiołowość, dynamikę, emocjonalność, gorącą krew, a także erotyzm i magnetyzm. To doskonała alternatywa dla tych, którzy znudzeni są banalnością i powtarzalnością programów w rodzaju „Taniec z gwiazdami”. Z „Argentyny” o tytułowym kraju widzowie dowiedzą się więcej niż z najlepszego przewodnika po. Saura dowodzi, że tylko przez zagłębieniem się w kulturę, która ukształtowała naród, można ten naród poznać.
 
Reżyseria: Carlos Saura
Scenariusz: Carlos Saura
Obsada: Pedro Aznar, Juan Falú, Marian Farías Gómez, Luciana Jury
Zdjęcia: Félix Monti
Muzyka: Lito Vitale
Kraj produkcji: Argentyna, Francja, Hiszpania
 
Rok produkcji: 2014
Czas trwania: 85
Tytuł oryginalny: Zonda, folclore argentino
 
← Powrót
Następna edycja za:
-1247 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news