PL logo EN
Formularz zgłoszeniowy
Szukaj |
18:40 - Kinoport / Mr. Gaga reż. Tomer Heymann 2015

KINOPORT, Łaźnia 2 ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk

 

WSTĘP WOLNY!

 

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

 

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

 

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia. Ohad Naharin

 

Tytuł oryginalny: Mr. Gaga
Reżyser: Tomer Heymann
Kraj produkcji: Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia

Rok produkcji: 2015
Czas trwania: 103 min. 
Tytuł oryginalny: Mr. Gaga
 

 
 
← Powrót
Następna edycja za:
-1282 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news